Strona korzysta z technologii Cookies (zobacz Polityka prywatności). Jeśli nie zgadzasz się z tym opuść stronę.

Nawet 400 złotych za OC? O dziwo, to jeszcze możliwe!

Pomimo potwornych podwyżek ubezpieczenia komunikacyjnego OC, niektórzy użytkownicy czterech kółek nadal mogą liczyć na ceny OC tak niskie jak sprzed 3-4 lat. Ubezpieczyciele ustanowili profil kierowcy, który cechuje się bezszkodowością jazdy lub szkodowość ta jest na poziomie minimalnym. O jakich kwotach mowa i kto należy do szczęśliwych wybrańców? Kto zapłaci nie więcej niż 500 - 600 pln za roczną polisę OC?Mieszkaniec małego miasta w średnim wieku

Okazuje się, że na podstawie około 1000 kalkulacji najlepsze i najtańsze oferty ubezpieczenia obowiązkowego OC czekają na mieszkańców małych miejscowości (Parysów, Osieck, Pilawa, Skuszew), gdzie liczba ludności nie przekracza 25 tysięcy. Oprócz tego kierowca ten jest w związku małżeńskim. Średnia wieku takiej osoby to 50 lat. Na pewno dodatkowym atutem będzie regularne przewożenie ubezpieczonym pojazdem wnuków do 10 roku życia. Ważna jest też wielkość uzyskanych zniżek za bezszkodową jazdę.

Ważne jest też czym jeździsz!!

Nic dziwnego, że nadzwyczaj oszczędnym posunięciem będzie wybranie odpowiedniego samochodu. Kombi lub sedan z niewielkim rocznym przebiegiem i małą pojemnością silnika będzie niezwykle oszczędnym i korzystnym posunięciem. Oprócz tego istotna też jest marka. Samochody marki Opel, Peugeot, Citroen na pewno będą tańszym, pod względem ceny OC, wyborem. Niestety, za samochody marki BMW, Audi, Volkswagen będzie możliwa dodatkowa dopłata. Ważnym elementem tej całej układanki będzie też rocznik samochodu. Najlepiej wypadają w tym zestawieniu samochody które są między 3 a 8 rokiem eksploatacji. Z czego to może wynikać? Oczywiście z tego, że samochody względnie nowe cechują się niską awaryjnością.

Osoby, które mieszą się w wyżej wymienionych kryteriach mogą liczyć na ubezpieczenie komunikacyjne w cenie od 470 do 580 złotych za rok. W porównaniu do średniej ceny OC, która obecnie kształtuje się na poziomie 1200 złotych na rok to na pewno korzystna oferta.

Ostatnia nadzieja w porównywarkach

Co zrobić jeśli, w żaden sposób nie mieścimy się w wyżej wymienionych kryteriach? Co począć jeśli ma się 28 lat i jeździ się BMW M3 o pojemności silnika 3 246 cm3 i 343 KM z 2006 roku? Na pewno trzeba uzbroić się w cierpliwość i skorzystać z wszechwiedzących porównywarek i kalkulatorów OC AC online. To zapewni nam najniższe ceny ubezpieczeń komunikacyjnych na rynku.