Allianz - Kalkulator OC AC

Oblicz składkę OC  i AC z kalkulatorem Allianz.

Podobnie, jak i większość pozostałych Towarzystw Ubezpieczeniowych, także Allianz na swojej stronie internetowej stwarza możliwość wyliczenia składki z tytułu OC, AC czy NNW za pomocą kalkulatora. Jego znaczną przewagą, jest fakt, iż użytkownik sam wybiera zakres ubezpieczenia, co oznacza, że jeśli interesuje nas tylko OC, to faktycznie obliczenie składki zajmie nam nie więcej niż pięć minut.


Sam zdecydujesz, jakie ubezpieczenie Cię interesuje.

Opracowując kalkulator składek ubezpieczeniowych, towarzystwo Allianz niewątpliwie wzięło pod uwagę fakt, iż nie każdy z kierowców potrzebuje dobrowolnego ubezpieczenia Autocasco, a tym samym niekoniecznie chce tracić czas na podawanie wszystkich tych danych, które przy obliczaniu OC można pominąć (m.in. uszkodzenia pojazdu, formy garażowania czy kolor nadwozia). Dzięki temu już na wstępie możemy zaznaczyć, że interesuje nas tylko OC, względnie OC i NNW, by w ciągu dosłownie kilku minut uzyskać informację na temat ceny polisy z tytułu OC. Kalkulator Allianz został tak skonstruowany, by użytkownik mógł obliczyć samo Autocasco, sprawdzić cenę łącznego pakietu OC + AC, albo właśnie OC +NNW. Ciekawym dodatkiem, jest wybór ubezpieczenia zarówno OC, jak i AC z wariantem ochrony prawnej.

Oblicz OC z Allianz.

Kalkulator TU Allianz podzielony jest na sześć części, z których pierwsze trzy dotyczą samej informacji o kwocie składki:


  • Dane pojazdu – tutaj podajemy standardowe dane jak marka, model, rok produkcji, a także czy samochód jest zarejestrowany w Polsce. Wystarczy więc nawet jedna minuta, jeśli przygotujemy sobie wcześniej dowód rejestracyjny, by szybko przejść do kolejnej części.
  • Dane kierowcy - Na pierwszy rzut oka Allianz wymaga więcej danych o naszym miejscu zamieszkania. W kalkulatorze bowiem odnajdziemy rubrykę na miasto, powiat czy nawet pocztę. Jeśli jednak wpiszemy kod pocztowy naszego miejsca zamieszkania, to reszta rubryk zostaje wypełniona automatycznie. Oprócz jeszcze podania daty urodzenia, a także przebiegu historii ubezpieczenia, Allianz nie prosi o więcej dodatkowych danych. Nie musimy więc podawać ani ilość dzieci, ani wykonywanego zawodu czy określać ile rocznie pokonamy kilometrów. Co jednak musimy zaznaczyć, to fakt, iż posiadamy zaświadczenie o deklarowanych zniżkach. Warto więc o takie zaświadczenie poprosić poprzedniego ubezpieczyciela, bo co prawda Allianz przestrzega, iż wysokość podanych zniżek sprawdza w rejestrze UFG, to pozostawia sobie również prawo zweryfikowania tych danych u samego kierowcy, na podstawie właśnie takiego zaświadczenia.
  • Zakres ochrony i harmonogram płatności – w tej części dowiemy się do jakiego maksymalnego progu zostanie wypłacone ubezpieczenie osobie poszkodowanej czy w ramach zadośćuczynienia powstałych szkód na majątku, a także jeśli wybraliśmy wariant OC +NNW, to w jakiej wysokości uzyskają odszkodowanie pasażerowie czy kierowca, który spowodował wypadek ( do wyboru są tylko dwie opcje, ponieważ w przypadku Allianz maksymalna kwota wypłacanego odszkodowania dla każdej poszkodowanej osoby to 20 000 złotych). W tej części zaznaczamy też sposób płatności – za pełne 12 miesięcy, bądź rozłożone na dwie, lub maksymalnie trzy raty.
  • Podsumowanie kalkulacji – tu niestety widoczna jest negatywna strona prostoty owego kalkulatora. Brak porównania poszczególnych wariantów, choćby w przypadku wyboru formy płatności, sprawia, że klient nie wie ile może zyskać, albo stracić. By zorientować się w ewentualnych różnicach należy cofnąć się do strony poprzedniej i za każdym razem wybrać inny wariant płatności, bądź dopytać o ten szczegół na infolinii. Na tym etapie możemy też zakończyć wypełnianie kalkulatora, jeśli naszym celem było tylko i wyłącznie poznanie kwoty danego ubezpieczenia. Wyliczenia możemy skasować, bądź zapisać na przyszłość. Jeśli natomiast interesuje nas również zakup polisy, to wystarczy przejść do kolejnych etapów kalkulatora, czyli wyznaczania terminów (zakreślenie czasu trwania umowy polisy), danych szczegółowych pojazdu ( jak m. in numer rejestracyjny ), a następnie danych właściciela. W części ostatniej, czyli w  podsumowaniu i płatnościach, powinniśmy zweryfikować poprawność wszystkich danych, a następnie wybrać opcję dogodnej formy płatności.

Autocasco z Allianz

Do standardowych danych, które będą wymagane zarówno przy obliczaniu OC, jak i AC, przy dobrowolnych ubezpieczeniach zobligowani będziemy podać jeszcze między innymi kolor samochodu, jak i na przykład najbliższy termin badań technicznych. Przy wyliczaniu składki AC ważne będą też zabezpieczenia antykradzieżowe, dodatkowe wyposażenie pojazdu czy ilość uszkodzeń, bądź ich brak. Tu jednak też nie jesteśmy bombardowani zastraszającą ilością pytań, nawet jeśli więc wybierzemy opcje łącznego pakietu OC +AC, to również kwotę składki poznamy w przeciągu pięciu minut. Niedosyt pozostaje jednak przy wyliczeniach końcowych składki AC, oprócz bowiem informacji na jaką sumę ubezpieczony jest pojazd, a także możliwości wyboru opcji z udziałem własnym przy szkodach, klient niestety nie ma żadnego pola manewru przy konfiguracji ubezpieczenia Autocasco. Dla uzyskania pełniejszych danych musi więc zadzwonić na infolinię, bądź udać się do placówki Allianz.

Kalkulator Allianz jest więc prosty, funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Co jednak jest jego poważną wadą, to brak możliwości zaznaczania opcji dodatkowych ubezpieczenia (zwłaszcza przy Autocasco), a także dość skąpe informowanie klienta o szczegółach wybranej polisy. Pozostaje więc wrażenie, że kalkulator Allianz jest idealny dla tych, którzy zainteresowani są tylko OC, ci którzy potrzebują pełniejszej ochrony dla swojego pojazdu, muszą niestety o szczegóły dopytać agenta, bądź na infolinii.

 Inne kalkulatory

Kalkulator Benefia
Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia zachwyca nowoczesnością i jasnymi zasadami. Dowiedz się ile kosztuje OC, AC w Benefii.

Kalkulator Aviva
Aviva, a dawne Commercial Union posiada bogatą ofertę w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych. Nowa nazwa, nowy wizerunek oraz nowa odsłona ubezpieczenia OC, AC oraz NNW. Sprawdź kalkulacje skadek

Kalkulator Link4
Link4 to najbardziej znane i prężnie rozwijające się towarzystwo ubezpieczeniowe na polskim rynku.

Kalkulator TUW Pocztowe
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych to coś dla tych, którzy lubią mieć swojego ubezpieczyciela zawsze pod ręką! Zapoznaj się z ofertą OC, AC w TUW Pocztowe.