Aviva - Kalkulator OC AC

Włącz tanie OC

W taki sposób Aviva, a dawne Commercial Union reklamuje swoje usługi związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Serwis internetowy, już na stronie głównej zachęca do skorzystania z Kalkulatora OC AC, który z racji swojej istoty internetowej pozwala za zaoszczędzenie kilku procent na wartości już na samym początku. Dodatkowo Aviva informuje nas, że wyliczenie składki polisy OC lub Autocasco trwa około 3 minut.


Co jest potrzebne do kalkulacji?

Tradycyjnie do przedstawienia dla nas oferty narzędzie online Avivy będzie potrzebować podstawowych danych o ubezpieczanym samochodzie, danych kierowcy, użytkowników pojazdu, informacji na temat dotychczasowych zniżek w innych towarzystwach oraz historii przebiegu ubezpieczeń w ostatnich latach (chodzi tutaj głównie o liczbę szkód z tytułu posiadanych ubezpieczeń). Po prostu podczas kalkulacji warto mieć przy sobie dowód osobisty, dowód rejestracyjny oraz dokument starej polisy. Odpowiednie przygotowanie tych wszystkich rzeczy powoduje, że poznamy indywidualną ofertę w krótkim czasiem. Czasami może się zdarzyć, że na pewnym etapie nie będziemy wiedzieć co wpisać, wtedy możemy skorzystać z pomocy przedstawicieli Aviva kontaktując się z nimi telefonicznie lub poprzez czat z doradcą. Oprócz tego jedną z najciekawszych opcji jest możliwość pozostawienia swojego numeru telefonicznego, na który pracownik Avivy oddzwoni do nas w celu dokończenia kalkulacji online.

Podział na etapy

Jak większość kalkulatorów online, również i ten jest podzielony na kilka tematycznych etapów. Główny podział kalkulatora to Samochód, Kierowca, Twoje oferta, Dane do polisy oraz Podsumowanie. W miarę możliwości postaramy się przybliżyć co zawierają poszczególne etapy.


Samochód

Dział ten podzielony jest na dwie grupy danych, które musimy wypełnić zanim przejdziemy do kolejnego. Pierwszą grupą jest Podstawowe informacje o samochodzie, gdzie wypełniamy markę, model, rok produkcji oraz informacje o silniku. Drugą grupą jest Użytkowanie samochodu, gdzie wypełniamy jakie są nasze roczne przebiegi, jak długo posiadamy samochód, gdzie jest parkowany, czy jest używany poza granicami naszego kraju oraz czy jest zarejestrowany na firmę. Po wprowadzeniu danych do kalkulatora możemy przejść dalej.

Twoja oferta

Na kolejne podstronie zostaje nam zaprezentowana oferta wyliczona na bazie danych, które wprowadziliśmy. W zależności od tego czym jesteśmy zainteresowani mamy do wyboru różne pakiety. Podstawowe pakiety z kalkulatora różnią się zakresem ubezpieczenia, a mianowicie jeden z nim to podstawowe ubezpieczenie OC, drugi to OC + AC. Na podstronie tej możemy podstawowe pakiety rozszerzyć od dodatkowe usługi. Możemy dokupić sobie ochronę prawną, rozszerzony pakiet Assistance, ubezpieczenie szyb, czy też NNW. Kalkulator prezentuje nam również zniżki związane z kalkulacją online oraz zakupem przez internet. W dniu wykonywania wyliczenia rj. 2014 styczeń 25 Aviva oferowała 5% zniżki przy zakupie drogą internetową, 12% zniżki przy zakupie pakietu OC + AC oraz zniżkę związaną z opłatą jednorazową, bez rozbijania na raty. Na tym etapie procesu obliczania wybieramy sposób płatności. Opłatę za wybrane ubezpieczenie możemy wykonać zwykłym przelewem, kartą kredytową lub płatnością online. Oprócz tego możemy wybrać zakup na dwie lub 4 raty.

Dane do polisy

W kolejnym kroku następuje wprowadzenie danych związanych bezpośrednio z polisą. Na dobry początek musimy podać numer VIN samochodu, numer rejestracyjny samochodu oraz datę kolejnego badania technicznego. Oprócz tego musimy podać swoje dane teleadresowe. Część z nich będzie widnieć na naszej polisie.W przypadku, gdy samochód ma współaściciela, jego dane również będą wymagane na tym etapie. Kalkulator OC AC Avivy oferuje nam możliwość wybrania formę dostarczenia dokumentów. Jedną z opcji jest tradycyjne wysłanie dokumentów drogą poczatową/kurierem, a druga drogą internetową, jak to ubezpieczyciel informuje “Wygodnie, z troską o środowisko”. Na zakończenie, na dole podstrony widnieją informacje prawne. Część z nich musimy zaakceptować z racji tego, że zgoda jest wymagana, aby móc świadczyć taką usługę, ale częśc z nich można najzwyczajniej pominąć.

Podsumowanie

Aviva zaproponowała swoim klientom bardzo przyjemny i prosty w obsłudze kalkulator składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Kalkulator podzielony jest na kilka tematycznych etapów, każdy z nich jest dobrze opisany, a każde pole do wypełnienia zawiera pomocne wskazówki. Wszystko jest zorganizowane czytelnie i sama ergonomia jest na wysokim poziomie.Inne kalkulatory

Kalkulator PZU
PZU to jedna z dłużej działających firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Czy warto kupić ubezpieczenie OC, AC właśnie w PZU?

Kalkulator Ergo Hestia
Chcesz kupić sprawdzone OC, AC w dobrej cenie? Kup polisę komunikacyjną w Ergo Hestia, a na pewno nie będziesz tego żałować!

Kalkulator InterRisk
InterRisk to solidne Towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące OC, AC w dobrej cenie. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Zapraszamy do zapoznania się z paroma informacjami o tej firmie.

Kalkulator Uniqa
Ciekawa oferta w ramach Auto&Przestrzeń. Bardzo wysokie zniżki na ubezpieczenia komuniacyjne, bo aż do 80%.