Ergo Hestia - Kalkulator OC AC

Jak się okazuje, nie każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe zapewnia użytkownikom dostęp do takich opcji jak kalkulator OC online. W Ergo Hestia na przykład składkę obliczy nam jedynie konsultant infolinii bądź agent ubezpieczeniowy podczas osobistego spotkania. Na szczęście z pomocą również może przyjść nam Rankomat.pl. Jak więc najszybciej i najprościej sprawdzić cenę polisy OC u tego ubezpieczyciela?


Źródło pewnej informacji – całodobowa infolinia

Ergo Hestia zdecydowanie stawia na pośrednictwo agentów ubezpieczeniowych zamiast na kalkulator OC AC. Bezpłatna i dostępna o każdej porze infolinia jest z pewnością jednym z bardziej dogodnych kanałów kontaktowych. Wystarczy wybrać numer, by podczas jednej rozmowy uzyskać wszystkie interesujące nas szczegóły. Nie potrzebujemy dostępu do internetu, wpisywania wszystkich swoich danych, a do tego możemy zadać dowolną ilość pytań, dzięki czemu dobierzemy dla siebie tę właściwą ofertę. Oczywiście takie rozwiązanie ma też swoje wady, jak choćby długi czas oczekiwania na linii. Z konsultantem połączymy się jednak zarówno z telefonu stacjonarnego, jak i z komórkowego, a to oznacza, że kwestie zakupu ubezpieczenia czy zorientowania się w ofercie możemy zrealizować podczas powrotu do domu z pracy, z zakupów czy  nawet czekając w kolejce do kasy. Na infolinii dowiemy się także, jakie Ergo Hestia ma aktualne promocje, ile zapłacimy za pakiety ubezpieczeniowe bądź w jaki najdogodniejszy dla nas sposób zakupimy polisę.

Zapytaj o ofertę bezpośrednio

O wszystkich detalach oferty, jak i samej umowy dowiemy się również od agenta. Ta forma kontaktu jest o tyle skuteczniejsza i wygodniejsza niż kalkulator OC, że możemy od razu spisać wszelkie formalności, by stać się w ekspresowym tempie posiadaczem niezbędnej dla nas polisy ubezpieczenia komunikacyjnego OC AC.


Na stronie Ergo Hestii znajdziemy link „zapytaj o ofertę”, ułatwiający nam odnalezienie placówki czy agenta. Teoretycznie ma to nam uprościć szybki kontakt w sprawie polisy OC, w okienku bowiem możemy wpisać już dokładną lokalizację, która nas interesuje. W praktyce jednak otwiera nam się zwykły formularz kontaktowy, w którym nie tylko musimy podać nasz numer telefonu czy adres e – mail, ale również wyrazić zgodę na kontaktowanie się z nami w celach reklamowych i marketingowych. Zostawiamy więc swój numer agentowi, a skazujemy się na wydzwaniających do nas telemarketerów z często w ogóle niepotrzebną nam ofertą.

Znajdź adres Twojego agenta

Fakt, że na stronie Ergo Hestii nie ma tak przydatnego narzędzia, jak kalkulator OC, nie oznacza więc, że w żaden inny sposób nie zasięgniemy informacji o ubezpieczeniach komunikacyjnych. Alternatywą jest na przykład odwiedzenie jednego z wielu, usytuowanych w całej Polsce oddziałów i punktów detalicznych czy korporacyjnych Ergo Hestii. W głównym menu na stronie znajdziemy zakładkę „punkty obsługi”, gdzie wpisując interesujące nas miasto, uzyskamy pełną listę wszystkich placówek, wraz z adresami i numerami kontaktowymi. Ergo Hestia uruchomiła także usługę przesłania formularza kontaktowego do konkretnej placówki. Jeśli więc chcielibyśmy, by to agent z nami się skontaktował, wystarczy ten formularz wypełnić i za pomocą strony wysłać.

E -konto – szybka obsługa przez internet

Jeśli już zdecydujesz się na polisę w Ergo Hestia, to z pewnością dalsze jej użytkowanie czy obsługiwanie ułatwi Ci e-konto. Za jego pomocą, bez wychodzenia z domu czy potrzeby umawiania się na spotkanie z agentem, zmienisz swoje dane, przedłużysz polisę o kolejny rok czy zgłosisz szkodę z wypadku. E – konto jest także bardzo przydatne, by na bieżąco monitorować stan płatności, zwłaszcza jeśli składkę mamy rozłożoną na kilka rat. Oprócz tego za pomocą e – konta możemy kontaktować się z konsultantem, dodawać niezbędne dokumenty czy na przykład wyjaśniać wszelkie kwestie sporne, dotyczące posiadanych polis w Ergo Hestia.

Pakiety ubezpieczeń – dobre podpowiedzi od Ergo Hestii

Być może kalkulator OC nie będzie aż tak bardzo potrzebny, jeśli możemy korzystać z ciekawych podpowiedzi i propozycji TU Ergo Hestia w kwestii ubezpieczeń. Z prawej strony znajdziemy bowiem link do „pakietów ubezpieczeń”, gdzie skorzystamy z gotowych już podpowiedzi (najprostszy czy rodzinny pakiet ubezpieczeń), jak i z możliwości skonfigurowania własnego, bardziej indywidualnego pakietu. Po zaznaczeniu najbardziej dogodnych i zarazem potrzebnych ubezpieczeń komunikacyjnych OC AC przechodzimy do wypełnienia formularza, na podstawie którego skontaktuje się z nami agent ubezpieczeniowy.

Ergo Hestia najtaniej – czyli przekierowanie do rankomat.pl

Nie jest jednak tak, że Ergo Hestia w ogóle pomija kalkulator OC dla swoich ofert. Towarzystwo bowiem korzysta z ogólnej wyszukiwarki ubezpieczeń na stronie rankomat.pl. I poprzez stronę http://ergohestia-najtaniej.pl/, zaprasza też do obliczania składki w systemie online. Oprócz bowiem  pełnych informacji na temat poszczególnych ubezpieczeń widoczny jest link „kalkulator OC i AC”, który przekieruje nas bezpośrednio na stronę rankomat.pl. Co jednak może nas nieco zaskoczyć po wypełnieniu owego kalkulatora, to fakt, iż spośród kilku różnych ofert, prezentowanych na podstawie wpisanych przez nas danych, nie znajdziemy jednak oferty samej Ergo Hestii.

Forma direct w oferowaniu ubezpieczeń komunikacyjnych takich jak OC, Autocasco czy Assistance nie zawsze jest preferowanym przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe modelem sprzedaży. Trudno jednak, przy chęci zweryfikowania większej ilości ofert, szukać za każdym razem kontaktu z agentem. Wydaje się więc, że najlepiej jest zaufać ogólnym wyszukiwarkom, albo szukać pośredników, którzy także w ramach papierowego kalkulatora OC  mogą zestawić dla nas kilka najkorzystniejszych ofert ubezpieczenia komunikacyjnego OC AC.Inne kalkulatory

Kalkulator Skok
Ogólne informacje na temat stosunkowo nowego ubezpieczyciela na polskim rynku oraz jego oferty w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych. Sprawdź ciekawe zabezpieczenia mi. szyb.

Kalkulator Warta
TUiR Warta i ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC. Jakie są atuty tej firmy? Dlaczego warto ją wybrać przy zakupie polisy ubezpieczeniowej? Komu najbardziej oferta Warty przypadnie do gustu?

Kalkulator Uniqa
Ciekawa oferta w ramach Auto&Przestrzeń. Bardzo wysokie zniżki na ubezpieczenia komuniacyjne, bo aż do 80%.

Kalkulator Compensa
Compensa to znany i solidny ubezpieczyciel oferujący OC, AC oraz inne ubezpieczenia komunikacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z tą firmą.