Generali - Kalkulator OC AC

Poprzez dodanie na swojej stronie internetowej takiej opcji jak kalkulator ubezpieczeń, Generali dołączyło do tych Towarzystw, które swoim klientom oferują szybkie i łatwe sprawdzanie cen składek, jak i możliwość zakupu polisy w systemie online. Jak przekonuje sam ubezpieczyciel kalkulator OC to nic innego jak pięć prostych i szybkich kroków do pełnego zrealizowania polisy. Co musimy więc wpisać i gdzie znaleźć kalkulator na stronie internetowej Generali?


Zakup polisy OC w Generali w pięciu krokach

Zamieszczony na stronie Generali kalkulator OC z pewnością każdy odnajdzie bez najmniejszego problemu. Link do kalkulatora OC AC wyświetla się bowiem po prawej stronie, jak tylko wybierzemy jedno z interesujących nas ubezpieczeń. By przejść do wypełniania danych, wystarczy kliknąć przycisk „kup polisę”, albo „oblicz”.  W pierwszym kroku wypełniamy standardowo wszystkie dane i historię ubezpieczeń pojazdu, a także informacje o jego posiadaczu. Generali prosi tylko o podstawowe dane, bez potrzeby podawania szczegółów np. o kolorze pojazdu czy dacie kolejnych badań technicznych (zaznaczamy tylko opcję czy są ważne).

Następnie uzupełniamy dane o poprzednim ubezpieczycielu, jeśli mieliśmy już wcześniej wykupione OC czy AC, ilość aktualnych zniżek i ilość ewentualnych szkód, zgłoszonych na poprzednim ubezpieczeniu.


By przejść do drugiego kroku musimy zostawić jeszcze swoje pełne dane kontaktowe – imię, nazwisko i numer telefonu. Kolejny etap to wybór samej polisy. Za pomocą kalkulatora możemy obliczyć składkę dla samego OC bądź pakietu OC i AC. Do wyboru mamy jeszcze ubezpieczenie szyb i bagażu (ta opcja dostępna jest tylko przy zaznaczeniu AC). Kalkulator OC i AC pozwala nam natomiast swobodnie zadecydować o wysokości sumy ubezpieczenia bagażu i szyb. Z boku tabelki pojawi nam się dodatkowe okno z ceną za ubezpieczenie, dopasowaną do wybranych wariantów. Możemy więc swobodnie zaznaczać i odznaczać poszczególne ubezpieczenia, by wiedzieć, jaką zapłacimy kwotę końcową. Na koniec pozostaje tylko zadecydować czy opłatę uregulujemy w jednej, czy dwóch ratach. Ponadto pod spodem kalkulatora znajdziemy ogólne warunki O.W.U., dzięki czemu nie musimy ich szukać w innych zakładkach na stronie Generali.

Czwarty i piąty krok to już tylko formalności, dla tych, którzy są zainteresowani zakupem polisy online. W takim przypadku zobowiązani jesteśmy uzupełnić nasze dane osobowe, jak i ubezpieczanego pojazdu, a następnie po zaakceptowaniu formy płatności (karta kredytowa bądź przelew bankowy) uzyskamy drogą mailową potwierdzenie zawarcia umowy i druk opłaconej polisy, którego oryginał Towarzystwo prześle także na nasz adres korespondencyjny.

Opcje dodatkowe i Autocasco w Generali

Kalkulator OC i AC w Generali można wypełnić bardzo szybko, zwłaszcza że również w przypadku Autocasco nie trzeba wpisywać zbyt wielu danych, takich jak np. wyposażenie dodatkowe pojazdu (opcja pojawia się w kalkulatorze, ale nie można jej wypełnić), miejsce garażowania, uszkodzenia pojazdu czy jego kolor. Dopiero w opcji płatności podajemy jedynie dodatkowe zabezpieczenia, jakie posiada przed kradzieżą nasz samochód. Dla uzyskania pełnej informacji o wysokości składki musimy jeszcze określić nasz udział własny w szkodzie, a także czy pod uwagę będzie brana amortyzacja części.

Niestety w kalkulatorze nie pojawia się zbyt wiele opcji dodatkowych. Wraz z OC możemy wykupić jedynie ubezpieczenie Assistance, wybierając spośród trzech, dostępnych pakietów – Standard, Komfort, albo Lux, jak i NNW czy ubezpieczenie szyb. W tych dwóch przypadkach mamy możliwość swobodnego określenia kwoty ubezpieczenia, w NNW do 12 000 złotych, a w ubezpieczeniu szyb do 6000 złotych.

Jeśli nie mamy czasu na wypełnienie kalkulatora

Kalkulator OC AC to z pewnością bardzo przydatne narzędzie, jeśli jesteśmy zainteresowani nie tylko obliczeniem składki, ale również zakupem polisy. Generali jednak oferuje na swojej stronie kilka innych, również ciekawych opcji kontaktowych. Jeśli nie mamy dostępu do internetu, jedziemy właśnie do pracy, czy jesteśmy na zakupach, to pożądane informacje o cenach polis możemy otrzymać przez telefon. Infolinia nie jest co prawda całodobowa, ale do godziny 20 w dni robocze i w soboty do 18 mamy szansę porozmawiać z konsultantem. Oprócz tego wypełniając formularz kontaktowy zamówimy rozmowę z agentem w ustalonym przez nas terminie. Wystarczy więc zaznaczyć konkretny dzień i przedział godzin np. między ósmą a dziesiątą, by w dogodnym dla nas czasie zasięgnąć informacji czy ustalić szczegóły, dotyczące zakupu konkretnej polisy.Inne kalkulatory

Kalkulator TUW Pocztowe
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych to coś dla tych, którzy lubią mieć swojego ubezpieczyciela zawsze pod ręką! Zapoznaj się z ofertą OC, AC w TUW Pocztowe.

Kalkulator Warta
TUiR Warta i ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC. Jakie są atuty tej firmy? Dlaczego warto ją wybrać przy zakupie polisy ubezpieczeniowej? Komu najbardziej oferta Warty przypadnie do gustu?

Kalkulator Concordia
TUW Concordia to najlepsze rozwiązanie dla długoletnich kierowców chcących ubezpieczyć swoje nowe auta z tytułu OC oraz AC.

Kalkulator Skok
Ogólne informacje na temat stosunkowo nowego ubezpieczyciela na polskim rynku oraz jego oferty w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych. Sprawdź ciekawe zabezpieczenia mi. szyb.