Liberty Ubezpieczenia - Kalkulator OC AC

Liberty Direct to stosunkowo nowe towarzystwo ubezpieczeniowe na polskim rynku, aczkolwiek od samego początku zadbali o klientów poszukujących ofertę ubezpieczenia samochodowego przez Internet, bowiem udostępniają narzędzie do wyliczania składki polis jakim jest Kalukator OC. Jak przystało na nowoczesną firmę, kwotacja odbywa się w czasie rzeczywistym. Po wypełnieniu potrzebnych danych, na podstawie, których powstaje oferta Liberty zostaje ona wyświetlona na ekranie naszego monitora. Na tym etapie możmy również zakupić ją przez internet lub drogą telefoniczną.


Co potrzebujemy, aby poznać ofertę Liberty Ubezpieczenia poprzez Kalkulator.

W każdym towarzystwie wymagane są pewne wspólne dane i dokumenty, które umożliwiają sporządzenie kwotacji ubezpieczenia, aczkolwiek niektóre firmy wymagają kilku dodatkowych, indywidualnych informacji, które w jakimś stopniu mają wpływ na wartość polisy. Dodatkowo z biegiem czasu towarzystwa modyfikują, ulepszają swoje wewnętrzne procesy wyliczania, dlatego też co rok oferta może się różnić, a co za tym idzie stać się bardziej atrakcyjna dla nas lub mniej. Liberty Direct w swoim kalkulatorze OC wymaga informacji z dowodu/dowodów osobistych właścicieli oraz użytkowników samochodu, informacji o zniżkach nabytych w poprzednich latach (zniżki w innych towarzystwach są ubezględniane) oraz danych z dowodu rejestracyjnego samochodu. Oczywiście w zależności od tego czym jesteśmy zainteresowani, do innych polis np. AutoCasco mogą być wymagane informacje związane bezpośrednio z samochodem np. dane o wyposażeniu.

Z jakich etapów składa się Kalkulator OC, AutoCasco Liberty Direct, czyli Liberty Ubezpieczenia

Otóż proces wyliczania kwoty ubezpieczenia w Liberty Ubezpieczenia e składa się z 5 etapów, przy czym ostatni to krok związany bezpośrednio z zakupem polisy, transakcją. Na każdym etapie możemy skorzystać z opcji zapisu kalkulacji, co umożliwia w dowolnym momencie wstrzymania wypełniania formularzy i późniejszego powrotu do niego, bez konieczności podawania wcześniej wypełnionych danych. Poniżej znajduje się lista etapów kalkulatora:


Krok 1 - Obliczanie składki

Etap ten jest podzielony na kilka bloków tematycznych, w których podajemy informacje na temat samochodu (tj. marka, model, rok produkcji i inne parametry) oraz jego wyposażenia dodatkowego (wczęśniej wybieramy pakiet określony przez producenta, który określa wyposażenia standardowe), dane właścicieli oraz potencjalnych użytkowników samochodu (mi. data urodzenia, stan cywilny, dane o prawie jazdy i inne) oraz w ostanim bloku informacje na temat przebiegu podtychczasowych ubezpieczeń. Blok ten głównie skupia się na zaistniałych zdarzeniach w ostatnich latach z tytuły ubezpieczenia OC oraz AutoCasco. W pierwszym kroku, aby móc kontynuować.

Krok 2 - Składka i wybór produktu

Już na tym etapie poznajemy dokładną ofertę Liberty Direct, a co więcej mamy możliwość przeglądania 3 propozycji, wariantów przygotowanych dla naszego indywidualnego przypadku. Każdy z wariantów oczywiście różni się kwotą oraz zakresem ubezpieczenia, zarówno OC jaki AC. Kalkulator daje nam możliwość stworzenia własnego wariantu, który nas najbardziej interesuje pozwalając nam wybrać dodatki do ubezpieczenia podstawowego jakim jest OC. Pierwszy wariant to wariant ekonomiczny, który jest najtańszy i zawiera polisę OC, ubezpieczenie NNW oraz pakiet Opony Assistance (ochrona opon na wypadek szkody). Drugi pakiet zawiera dodatkowo ubezpieczenie AutoCasco, Ochronę Szyb oraz możliwość likwidacji szkody na podstawie faktury VAT. W trzecim, ostatnim zdefiniowanym wariancie mamy możliwość naprawy w warsztacie, rozliczanie częsci bez potrącania amortyzacji oraz Premium Assistance. Wracając do własnego wariantu możemy sami określić wspomniane opcje z każdego wariantu, a dodatkowo możemy włączyć naprawę w ASO oraz oryginalne cześci podczas likwidacji szkody.

Krok 3 - Dane do polisy

W etapie tym podajemy konkretne dane osobowe osoby ubezpieczającej, czyli imię, nazwisko, PESEL, adres zameldowania/korespondencyjny i dane do kontaktu, chodzi o numery telefonów, adres email, fax itp oraz o nasze preferencje co do terminu i pory kontaktu przedstawiciela handlowego Libery Direct w celu potwierdzenia i weryfikacji danych wprowadzonych do Kalkulator OC, AC. Dodatkowo podajemy informacje uzupełniające na temat samochodu tj. numer nadwozia, numer rejestracyjny pojazdu oraz datę od kiedy polisa ma obowiązywać.

Krok 4 - Podsumowanie

Krok ten to dobry moment na weryfikację wprowadzonych danych, informacji na temat wybranej oferty oraz kosztów związanych z zakupem polisy. Warto bardzo szczegółowo i dokładnie sprawdzić wszystkie dane i przeczytać wszystkie informacje, ponieważ w przypadku błędów cała procedura może się znacznie wydłużyć i spowodować kłopoty organizacyjne.

Krok 5 - Płatność

Tutaj zdecydujemy w jaki sposób chcemy dokonać płatności. Możemy to zrobić tradycyjnym przelewem lub też poprzez szybkie płatności. Dostępny jest również zakup na raty.

Co jeśli wyliczanie składki przez Internet nie idzie mi zbyt dobrze?

Jeśli nie odnajdujesz się zbyt dobrze w Internecie, a proces wypełniania danych w Kalkulatorze OC wydaje się zbyt skomplikowany, Liberty Direct proponuje skorzystanie z opcji darmowego, telefonicznego kontaktu ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Wystarczy wypełnić imię, nazwieko, numere telefony oraz preferowany dzień i porę kontaktu, a przedstawiciel Liberty Ubezpieczenia skontaktuje się z nami w celu przeprowadzenia kalkulacji polisy OC, AC.Inne kalkulatory

Kalkulator Uniqa
Ciekawa oferta w ramach Auto&Przestrzeń. Bardzo wysokie zniżki na ubezpieczenia komuniacyjne, bo aż do 80%.

Kalkulator mBank
Masz ochotę na ubezpieczenie swojego samochodu w banku? Terazto możliwe dzięki mBankowi i jego propozycji zakupu OC, AC!

Kalkulator PZU
PZU to jedna z dłużej działających firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Czy warto kupić ubezpieczenie OC, AC właśnie w PZU?

Kalkulator Link4
Link4 to najbardziej znane i prężnie rozwijające się towarzystwo ubezpieczeniowe na polskim rynku.