Link4 - Kalkulator OC AC

Link4 informuje na swojej stronie, że już w 60 sekund poznasz ofertę ubezpieczeniową dla Ciebie i Twojego samochodu. Oczywiście jest to możliwe biorąc pod uwagę, że chodzi o czas oczekiwania na sporządzenie kalkulacji na podstawie danych wprowadzonych przez nas samych. Samo wprowadzenie danych zajmie zapewne dodatkowe kilka minut pod warunkiem odpowiedniego przygotowania. Jeśli chcemy, aby cały proces przebiegł sprawie musimy wcześniej przygotować dokumenty, która posłużą nam za źródło danych o kierowcy, współwłaścicielu czy informacji na temat historii przebiegu poprzednich ubezpieczeń, konkretnych dat i inne.


Szybki kalkulator OC?

Otóż LINK4 postawiło na kalkulator, który do sporządzenia wyliczeń stawek składki polisy OC i AC potrzebuje danych wprowadzonych na jednej podstronie. Niestety coś za coś, wprowadzamy dane na jednej podstronie, ale za to jest tego najzwyczajniej dużo. Po przeładowaniu podstrony mamy gotową ofertę, a kalkulator ma wszystkie niezbędne dane (poza tymi związanymi z płatnością za polisę) do finalizacji zamówienia ubezpieczenia. Bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, gdy ktoś jest zdecydowany na zakup polisy przez internet właśnie w LINK4, bo tak zdecydowałem, a całe obliczenie stawek jest tylko drogą do celu, czyli zakupu polisy. Gorzej w przypadku, gdy niezdecydowany klient chce sobie wyliczyć kwotę ubezpieczenia auta, a niekoniecznie podawać wszystkie dane, które de facto na tym etapie nie są niezbędne. Wydłuża to czas potrzebny na sprawdzenie oferty w LINK4. Jak już wspomniałem coś za coś, a przecież nie da się wszystkich jednoczenie zadowolić.

Wprowadzanie danych do kalkulacji OC AC online

Kalkulator LINK4 to potężne i szybkie narzędzie, aczkolwiek bez danych wejściowych wprowadzonych przez potencjalnych klientów jest niczym, nie zadziała i koniec kropka. Na dobry początek musimy przedstawić mu dane dotyczące ubezpieczanego samochodu. Począwszy od producenta, modelu, a skończywszy na bardziej technicznych parametrach takich jak pojemność silnika. Niezależnie od tego jakim ubezpieczeniem czy też pakietem polis jesteśmy zainteresowani będziemy musieli podać również informacje na temat obecnego stanu pojazdu. Kolejnym obiektem zainteresowania, a który ma ogromny wpływ na wysokość składki OC, czy też AC jest właściciel samochodu jak i jego kierowcy. LINK4 wymaga od nas podania danych teleadresowych. Idąc dalej podajemy kilka faktów związanych z poprzednimi ubezpieczeniami, głównie chodzi tutaj o podanie poprzedniego ubezpieczyciela, wysokości uzyskanych zniżek OC, AC oraz informacji na temat stłuczek, wypadków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze zniżki i cenę kolejnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Na zakończenie podajemy datę od której ma rozpocząć się nowa ochrona ubezpieczeniowa oraz zaakceptować regulamin, politykę prywatnośći. Warto wspomnieć też o tym, że LINK4 w swoim kalkulatorze wspiera kody promocyjne, które mogą mieć wpływ na samą ofertę, jak i stawki cenowe polis.


Pozostałe etapy kalkulacji

Otóż poza wspomnianym pierwszym krokiem narzędzia do wyliczania ofert LINK4 są jeszcze inne, a mianowicie, etap “Twoja oferta”, “Podsumowanie”, “Płatność”. Podczas drugiego kroku widzimy już konkretną ofertę sporządzoną pod konkretną osobę i samochód. Możemy tutaj zdecydować jakim wariantem jesteśmy zainteresowani. Podsumowanie do dobry moment na spokojne przejrzenie wszelkich danych wprowadzonych przez nas i przede wszystkim tego na co się zdecydowaliśmy. Warto przeczytać wszelkie regulaminy, sprawdzić odniesienia, małe gwiazdki oraz drobny druk. Końcowym krokiem wyliczenia OC, AC w LINK4 jest mniej przyjemna rzecz, a mianowicie wykonanie płatności za wybrane usługi towarzystwa ubezpieczeniowego.

Na zakończenie

Kalkulator przyjemny i ergonomiczny, aczkolwiek można spotkać bardziej przyjazne użytkownikowi. Idea wprowadzania wszelkich danych wymaganych do realizacji zamówienia na OC, AC jest bardzo dobra w przypadku bardziej zdecydowanych kierowców, którzy są już na etapie zakupu ubezpieczenia, a mniej dobra dla osób, która poszukują właściwej oferty i chcą zrobić mały rekonesans. Dodatkowym plusem jest wsparcie telefoniczne w przypadku problemów z obsługą kalkulatora i nie tylko oraz kody promocyjne.Inne kalkulatory

Kalkulator mBank
Masz ochotę na ubezpieczenie swojego samochodu w banku? Terazto możliwe dzięki mBankowi i jego propozycji zakupu OC, AC!

Kalkulator Warta
TUiR Warta i ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC. Jakie są atuty tej firmy? Dlaczego warto ją wybrać przy zakupie polisy ubezpieczeniowej? Komu najbardziej oferta Warty przypadnie do gustu?

Kalkulator PZU
PZU to jedna z dłużej działających firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Czy warto kupić ubezpieczenie OC, AC właśnie w PZU?

Kalkulator Concordia
TUW Concordia to najlepsze rozwiązanie dla długoletnich kierowców chcących ubezpieczyć swoje nowe auta z tytułu OC oraz AC.