Uniqa - Kalkulator OC AC

Kierowcy, którzy są zainteresowani kupnem polisy w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Uniqa niestety nie mogą liczyć na wygodne i szybkie w użyciu kalkulatory online, za pomocą których poznaliby cenę i dokonali zakupu interesującej ich polisy OC AC. Uniqa bowiem należy do tych ubezpieczycieli, którzy ponad wszystko stawiają na bezpośredni kontakt z klientem – poprzez call center, albo w jednej ze swoich placówek.


Tylko kalkulatora OC brak...

W zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych Uniqa nie pozostawia tak wielu opcji kontaktowych, co w przypadku ubezpieczeń nieruchomości czy turystycznych, które można kupić na stronie internetowej Uniqa , za pomocą karty kredytowej czy przelewu bankowego. Warunkiem jest jedynie założenie konta na stronie internetowej i podania wszystkich swoich danych osobowych. Niestety, takiej alternatywy nie mają już kierowcy samochodów, szukający na stronie Uniqa kalkulatora OC czy AC. Dla nich Uniqa pozostawiła jedynie tradycyjną formę kontaktu – formularz na stronie, telefon kontaktowy i adresy zlokalizowanych na terenie całej Polski placówek agencyjnych Uniqua.

Zamiast wypełniać formularz, wyślij pusty SMS

Z powodu faktu, iż kalkulator OC nie jest odstępny na stronie Uniqua, warto podać inne sposoby komunikcji z tym ubezpieczycielem. Aby skontaktować się z agentem Towarzystwa Ubezpieczeniowego Uniqa mamy do wyboru trzy opcje – tradycyjny formularz na stronie, bezpośredni kontakt z agentem, a także szybki SMS na numer 4597. Jeśli więc nie mamy czasu wypełniać formularza bądź nie możemy dodzwonić się do agenta, bo na przykład linia jest od dłuższego czasu zajęta, to wystarczy wysłać pustego SMS-a, zwłaszcza że nie wiąże się to dla nas z żadnymi dodatkowymi kosztami. Stawka za SMS jest bowiem zgodna z cennikiem naszego operatora. W niedługim czasie możemy się z spodziewać telefonu zwrotnego od agenta Uniqua, który wyliczy nam składkę ubezpieczenia OC, AC.


Chcąc pozostawić agentowi więcej informacji, możemy wypełnić formularz, co jednak tu jest charakterystyczne, oprócz imienia i nazwiska czy numeru telefonu, musimy też podać nasz dokładny adres zamieszkania. Na stronie znajdziemy też wszystkie, funkcjonujące na terenie Polski placówki. W bocznym menu znajdziemy zakładkę „kontakt z agentem”, gdzie po wpisaniu województwa i miasta, odszukamy telefon stacjonarny i adres mailowy do interesującego nas agenta. Możemy mieć tylko nadzieję, iż kiedyś i to towarzystwo postawi na szybki kalkulator OC i AC.

Kontakt tylko w godzinach pracy.

Uniqa jest jednym z bardziej konserwatywnych Towarzystw Ubezpieczeniowych, działających na rynku polskim. Nie tylko bowiem nie posiada kalkulatora online OC, ale również nie posiada całodobowej infolinii, gdzie spóźnieni kierowcy mogą wykupić polisę choćby w niedzielny wieczór. Na stronie nie są także podane telefony komórkowe agentów ubezpieczeniowych, co oznacza, że w sprawie polisy skontaktujemy się jedynie od poniedziałku do piątku w standardowych godzinach pracy.

Wpisując w wyszukiwarkę frazę „Uniqa OC online” wyświetla się porównywarka ubezpieczeń iPolisa.pl To oznacza, że jest to prawdopodobnie jedyne miejsce, gdzie OC czy AC tej firmy nie tylko sprawdzimy, ale również zakupimy drogą online. Jeśli jednak nie chcemy zostawiać swoich danych (wymagany również numer telefonu i adres email) na  portalu ipolisa, pozostaje nam tylko tradycyjny kontakt z agentem w jednej z placówek Uniqa.Inne kalkulatory

Kalkulator You can drive - Ergo Hestia
Ergo Hestia You Can Drive to idelane rozwiązanie dla osób pniżej 30 roku życia chcących na własną rękę ubezpieczyć swoje 4 kółka. Dzięki tej firmie nie tylko nie czekają Cie zwyżki za OC, AC, ale nawet możesz oczekiwać zniżek za młody wiek.

Kalkulator Skok
Ogólne informacje na temat stosunkowo nowego ubezpieczyciela na polskim rynku oraz jego oferty w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych. Sprawdź ciekawe zabezpieczenia mi. szyb.

Kalkulator mBank
Masz ochotę na ubezpieczenie swojego samochodu w banku? Terazto możliwe dzięki mBankowi i jego propozycji zakupu OC, AC!

Kalkulator Warta
TUiR Warta i ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC. Jakie są atuty tej firmy? Dlaczego warto ją wybrać przy zakupie polisy ubezpieczeniowej? Komu najbardziej oferta Warty przypadnie do gustu?