Warta - Kalkulator OC AC

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta należy do tych firm, które stawiają przede wszystkim na tradycyjny kontakt z klientem - poprzez infolinię lub w naziemnych placówkach poszczególnych agentów ubezpieczeniowych. Samodzielne wyliczenie składki na stronie internetowej Warty za pomocą szybkiego kalkulatora OC nie jest więc możliwe. Polisę OC, AC, jak i inne produkty tej firmy można więc kupić albo w oddziale Warty, albo kontaktując się bezpośrednio z wybranym  agentem. Na stronie internetowej Warty odnajdziemy jednakże, zamiast kalkulatora OC, narzędzia, które wspomogą nas w odnalezieniu szybkiego, bardziej bezpośredniego kontaktu.


“Napisz do nas”, czyli wygodna forma kontaktu zamiast kalkulatora online

Taka forma kontaktu z pewnością nie przekona do Warty tych zabieganych i liczących każda minutę klientów. Szybki kalkulator OC online z możliwością natychmiastowego wyboru i zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego OC AC jest bowiem dla nich najlepszą i często jedyną opcją. Na stronie Warty takiego narzędzia nie znajdziemy. Zamiast kalkulatora OC Warty dostępny jest natomiast formularz kontaktowy, dzięki któremu, określając dość szczegółowo nasze potrzeby, uzyskamy w szybkim czasie kontakt zwrotny od agenta ubezpieczeniowego z gotową dla nas propozycją ubezpieczenia.

Formularz kontaktowy TU Warta zawiera dość obszerne pole na wpisanie treści wiadomości, możemy więc od razu zamieścić wszystkie dane naszego pojazdu, a także zaznaczyć, jakim ubezpieczeniem komunikacyjnym jesteśmy zainteresowani ( samym OC czy AC, NNW, Assistance). W ten sposób przedstawiciel Warty oddzwoni do nas z konkretną już propozycją, oszczędzając tym samym nasz czas na dłuższą rozmowę.


Formularz ten wymaga podania tylko swojego numeru telefonu - reszta informacji nie jest obowiązkowa, aczkolwiek ich podanie pomoże w szybkiej pomocy agentów ubezpieczeniowych. Pod formularzem kontaktowym Warta zamieszcza informację, że podanie reszty informacji (imię, nazwisko, adres e-mail) jest dobrowolne, jednak bez naszego numeru telefonu formularz nie zostanie przesłany. To oznacza, że Warta na podstawie tego formularza kontaktuje się z zainteresowaną osobą wyłącznie telefonicznie.

Skontaktuj się sam, zamiast wyliczenia składki przez kalkulator OC

Inną, dostępną formą kontaktu jest popularna i całodobowa infolinia, na której, co prawda, uzyskamy wszystkie informacje na temat polisy, łącznie z ceną czy warunkami o.w.u., ale nie sfinalizujemy zakupu ubezpieczenia. Możemy za to dowiedzieć się, gdzie w pobliżu naszego miejsca zamieszkania czy pracy mieści się placówka Warty bądź gdzie spotkamy się z mobilnym agentem. Lista agentów znajduje się również na stronie Warty, wystarczy kliknąć link „wyszukiwarka agentów”, a następnie wpisać kod pocztowy interesującej nas miejscowości.

Możemy też określić czy chcemy by agent przyjechał do nas (opcja dojeżdża do klienta), czy jesteśmy na tyle dyspozycyjni, że możemy się też spotkać w placówce i tam wyliczyć naszą składkę na OC i AC. W formularzu widnieje też opcja „pomaga w cesji polisy”, co jeszcze bardziej ułatwia wyszukanie osoby, która w najdrobniejszych detalach będzie odpowiadać naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Taka forma kontaktu umożliwia nam również ekspresowe spisanie umowy, najczęściej bowiem agent przyjedzie do nas tego samego dnia, posiadając już komplet wymaganych dokumentów. Na stronie natomiast znajdziemy zarówno telefon stacjonarny, jak i komórkowy, co pozwoli nam również w szybki sposób, również w późniejszych godzinach czy dniach wolnych od pracy porozumieć się w sprawie niezbędnej nam polisy.

Wydaje się więc, iż pomimo braku tak lubianego przez klientów urządzania jakim jest szybki kalkulator OC, Warta nadrabia innymi skutecznymi trikami marketingowymi.

Warta direct – tylko na dom i podróż

Jeśli chodzi o szybkie wyliczenie składki danego ubezpieczenia Warta postawiła na inny kalkulator niż kalkulator OC. Szybkich zakupów na stronie Warty mogą bowiem dokonać ci, którzy zainteresowani są wykupieniem ubezpieczenia turystycznego czy mieszkaniowego. Dla nich TU Warta przygotowała system direct, w ramach którego mogą wybrać interesujący ich produkt, jak i od razu zrealizować jego zakup poprzez kalkulator wyliczający koszta ubezpieczenia. Jest to nowość na stronie Warty, być może istnieje więc szansa, że w niedalekiej przyszłości zakupy w systemie online będą realizowane także przy wyborze innych produktów Towarzystwa, w tym również komunikacyjnych.

Znajdź kalkulator Warty w ogólnych wyszukiwarkach OC

Być może fakt, że oferty Warty dostępne są na stronach np. rankomat.pl czy ipolisa.pl powoduje, iż ubezpieczyciel zdecydował się nie zamieszczać takiej opcji bezpośrednio u siebie na stronie. Jeśli więc jesteśmy zainteresowani produktem Warty, a do tego chcemy sprawdzić, czy jest ona korzystniejsza niż inne konkurencyjne na rynku produkty, to z pewnością takie wyszukiwarki kalkulatorów OC czy AC w systemie online jak Ipolisa czy Rankomat będą trafnym wyborem.

W takich wyszukiwarkach jednak nie są wyświetlane za jednym razem oferty wszystkich współpracujących z danym portalem Towarzystw, może się zdarzyć, że w przypadku naszych danych i określonych preferencji wyświetlą się inne propozycje firm niż Warta. W takiej sytuacji pozostaje więc tylko skorzystać z powyższych sposobów kontaktu – wypełniając formularz na stronie Warty bądź dzwoniąc na infolinię czy spotykając się osobiście z agentem.

Zakupy online poprzez kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych mają z pewnością jedną wielką zaletę, produkt można nabyć o każdej porze i w dowolnym dniu. Mają jednak też wielką wadę – łatwość dostępu produktu usypia naszą czujność, co powoduje, że przy zakupie nie szukamy wszystkich informacji i nie stawiamy już pytań. Czasem więc lepiej zdecydować się na tradycyjną formę kontaktu, by podczas spotkania agent rozwiał nasze wątpliwości i utwierdził nas w przekonaniu, że podejmujemy właściwą decyzję.Inne kalkulatory

Kalkulator MTU
MTU to jedno z młodszych towarzystw ubezpieczeniowych specjalizujących się w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą MTU!

Kalkulator Liberty Ubezpieczenia
Liberty Ubezpieczenia, dawniej Liberty Direct to jedna z najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Przekonaj się jak tanią polisę możesz kupić korzystając z kalkulatora OC, AC!

Kalkulator Benefia
Towarzystwo ubezpieczeniowe Benefia zachwyca nowoczesnością i jasnymi zasadami. Dowiedz się ile kosztuje OC, AC w Benefii.

Kalkulator TUW Pocztowe
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych to coś dla tych, którzy lubią mieć swojego ubezpieczyciela zawsze pod ręką! Zapoznaj się z ofertą OC, AC w TUW Pocztowe.