Assistance w podróży na 7 dni w Axa Direct

Niezależnie od tego czy naszą podróż planujemy odbyć na własnych czterech kółkach czy skorzystać z oferty przewoźnika, warto pamiętać, że strzeżonego Assistance strzeże. Assistance w Axa Direct w podróży to bowiem nie tylko holowanie auta czy możliwość wezwania pomocy w razie awarii koła, ale również pomoc przy zgubieniu dokumentów czy utracie bagażu. Assistance jest więc polisą, która zaoszczędzi nam nerwów i stresu, kiedy przytrafią nam się nawet bardzo niemiłe niespodzianki podczas urlopu.


Kiedy chroni nas Assistance?

Z pewnością jednym z ważniejszych pytań, jakie każdy zadaje sobie przed wyjazdem, to jak zaplanować podróż, by była ona bezpieczna, pełna wrażeń i upłynęła w spokojnej atmosferze. I nawet jeśli uda nam się punkt po punkcie wszystko zaplanować, to i tak nie przewidzimy wszystkich sytuacji, które mogą przerwać naszą podróż w najmniej oczekiwanym momencie. Trudno bowiem zaplanować wypadek na drodze, nagłą chorobę, zagubienie dokumentów czy kradzież bagażu. Takie sytuacje mogą się jednak zdarzyć i choć faktycznie nie możemy się przed nimi uchronić, to ich skutki możemy złagodzić właśnie przez odpowiednie Assistance. Błędne jest założenie, iż Assistance jest przydatne jedynie w przypadku podróży własnym samochodem. Takie ubezpieczenie korzystne jest bowiem również, kiedy lecimy samolotem, wybieramy kolej, albo wycieczki autokarowe. W opcjach takiej polisy znajdziemy bowiem również pomoc medyczną, logistyczną czy nawet wsparcie w przypadku zagubienia bagażu podczas lotu samolotem.

Assistance zagraniczne

Wybierając się na urlop za granicę musimy doczytać czy swoim zasięgiem terytorialnym dana polisa obejmuje miejsce, gdzie planujemy wyjechać. Axa Direct oferuje na przykład Assistance w podróży za 24 złote na 7 dni, ale tylko na terytorium Polski. Jeśli chcemy, by nasze Assistance obowiązywało także na terenie Europy musimy już dopłacić i nasza stawka wzrośnie do 39 złotych. W przypadku zagranicy Assistance opłaca się jednak jeszcze bardziej, niż na terenie naszego kraju.

Po pierwsze dlatego, że w przypadku Assistance medycznego, w ramach polisy możemy zasięgnąć porady u konsultanta, do jakiej placówki medycznej się udać. Ubezpieczyciel zorganizuje też transport, jeśli nasz stan zdrowia uniemożliwia nam swobodne przemieszczanie się, a także będzie informował rodzinę o postępach w leczeniu czy umożliwi przyjazd bliskiej osoby bez obciążania nas dodatkowymi kosztami. W Assistance podróżnym zawarty jest też tłumacz czy wsparcie prawnicze. Łatwiej będzie nam też odzyskać bagaż i uzyskać pomoc, jeśli zgubimy dokumenty, a przede wszystkim zorganizować dalszą podróż.

Assistance w podróży, czyli kilka polis w jednej tylko w Axa Direct

Ważną częścią podróżnego Assistance jest też wsparcie ubezpieczyciela podczas jazdy samochodem. Dzięki temu nie musimy wykupować kilku polis, bo jedna, dobrze wyposażona chronić nas będzie w każdym przypadku. Axa Direct w swoim Assistance Podróżnym gwarantuje nam:

 • holowanie pojazdu po wypadku i po awarii ( odległość uzależniona jest od wybranego standardu ubezpieczenia),

 • dostarczenie paliwa,

 • samochód zastępczy,

 • parkowanie pojazdu,

 • złomowanie pojazdu,

 • naprawa na miejscu wypadku lub awarii,

 • wymiana koła,

 • zapewnienie noclegu kierowcy i pasażerom w razie wypadku lub kradzieży,

 • transport kierowcy i pasażerów w razie wypadku lub kradzieży pojazdu.

Ubezpieczenie Assistance dla naszego samochodu najczęściej trzeba wykupić na cały rok. Jeśli będziemy chcieli mieć opcję na całą Europę, a także zapewnić sobie optymalny standard (wersję premium), to musimy się liczyć również z wysokim kosztem takiego Assistance. Dlatego Assistance w podróży proponowane przez Axa Direct jest świetnym rozwiązaniem. Polisę wykupimy tylko na czas podróży, możemy zapewnić sobie dogodny zasięg terytorialny i ubezpieczyć się od wszelkich ryzyk w ramach przystępnej ceny.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy zawieraniu polisy warto zwrócić uwagę, czy będzie ona nas w pełni chronić. Na przykład wyjeżdżając na narty czy planując spędzić nieco aktywniej nasz urlop, pamiętajmy o ubezpieczeniu się od kosztów poszukiwania i akcji ratowniczej. Zwróćmy też uwagę na kwoty odszkodowawcze. Niskie sumy mogą nie wystarczyć, nawet przy zwykłym złamaniu ręki, jeśli na przykład szusujemy w austriackich Alpach (koszty leczenia są bardzo wysokie). Także jeśli zamierzamy odbyć podróż samolotem miejmy na uwadze czy jesteśmy ubezpieczeni od:

 • utraty bagażu – w przypadku Assistance lotniczego firma ubezpieczeniowa w pełni przejmie koordynację poszukiwań bagażu i dostarczenia go pod wskazany adres. Pokryje także koszty zakupu niezbędnej bielizny, kosmetyków czy rzeczy, niezbędnych do funkcjonowania podczas urlopu,

 • opóźnienia czy odwołania lotu – w takim przypadku linie lotnicze nie zawsze zorganizują nam nocleg, dlatego warto mieć ubezpieczenie, które pokryje koszty pobytu w hotelu.

Numer polisy ubezpieczeniowej zawsze miej przy sobie!

Ubezpieczenie Assistance przydatne jest przede wszystkim na wyjazdach, które sobie sami organizujemy. Czy wybieramy się właśnie na rodzinny urlop, połączony ze śnieżnym szaleństwem na stokach podczas Świąt Bożego Narodzenia, czy na spokojne plażowanie nad polskie morze latem czy też na górskie wędrówki po austriackich Alpach, warto zabezpieczyć siebie i bliskich od wszelkich nieszczęść i kłopotów finansowych, kupując Assistance. Taka polisa nie przyda się jednak zbytnio, jeśli nie będziemy mieli przy sobie jej numeru. Warto też do portfela włożyć numer centrum alarmowego danego ubezpieczyciela, pod którym szybko i sprawnie uzyskamy natychmiastową pomoc.