Ubezpieczenia OC, AC dla aut ciężarowych - powyżej 3,5 tony

Odwiedzając internetowe wyszukiwarki OC, łatwo się zorientować, że właściciele dostawczych aut, o masie powyżej 3,5 Tony mają nieco utrudnione zadanie w znalezieniu korzystnej oferty OC dla siebie. Wszędzie bowiem można przeprowadzić kalkulację tylko dla aut osobowych! Obowiązek posiadania OC mają jednak wszyscy, bez znaczenia na masę pojazdu, jak i nikomu TU nie może odmówić sprzedaży polisy. Gdzie zatem szukać ofert dla takich pojazdów?


Jak szukać OC dla samochodu powyżej 3,5 Tony?

Każdy, a więc także i właściciel samochodu powyżej 3,5 Tony chciałby znaleźć dla siebie interesującą i mieszczącą się w jego możliwościach finansowych ofertę. Niestety okazuje się, że szukanie tejże oferty „na własną rękę” jest dość żmudne i mało efektywne z trzech prostych powodów. Po pierwsze dlatego, że w internecie nie znajdziemy żadnej wyszukiwarki, która zestawi dla nas oferty, po drugie dlatego, że nie wszystkie TU chętnie oferują produkty dla tego rodzaju pojazdów, a po trzecie oznacza to dzwonienie bądź osobiste odwiedzanie każdego z Towarzystw, na co z pewnością nikt nie ma czasu. Łatwiej więc udać się od razu do agencji ubezpieczeniowych albo multiagentów, którzy dysponując ofertą większości TU od razu wskażą nam te, oferujące korzystne dla nas pakiety. Musimy bowiem pamiętać, że żadne TU nie ma prawa nam odmówić sprzedaży OC dla jakiegokolwiek pojazdu, w tym o masie przekraczającej 3,5 Tony. Tu jednak TU nie widzą dla siebie wymiernego interesu, więc jeśli nie mogą odmówić, stosują metodę odstraszania klienta. I w tym przypadku usłyszymy, jak agent zachwala konkurencję bądź kwota OC będzie tak wysoka, że z pewnością sami zrezygnujemy z dalszej rozmowy. W zanadrzu konsultanci mają jeszcze bardzo skomplikowane procedury, wymóg przesyłania pełnej dokumentacji, co albo jest czasochłonne, albo już racji upływu terminu obecnej polisy po prostu niemożliwe do wykonania. Po co więc przechodzić przez to wszystko? Łatwiej po prostu udać się do multiagenta.

Towarzystwa, które z pewnością odeślą Cię z kwitkiem.

Najwięcej klientów, posiadających auta dostawcze powyżej 3,5 Tony ma PZU, Warta i Allianz. I w zasadzie nic w tym dziwnego, ponieważ ich konkurencyjne tak zwane directowe Towarzystwa, specjalizujące się w sprzedaży ubezpieczeń przez telefon czy online, po prostu nie są zainteresowane oferowaniem polis dla tego rodzaju pojazdów. Tym samym z pewnością możemy sobie zaoszczędzić czasu i z listy interesujących nas Towarzystw wykreślić między innymi Link4, Liberty Ubezpieczenia czy Axa Direct. Podobnie jest w TU Aviva, gdzie nawet przy wysokich zniżkach nie znajdziemy nic poniżej 2000 złotych za roczne OC. Z pewnością nie warto brnąć w to dalej, skoro w PZU czy w Warcie możemy mieć prościej i do tego taniej, zwłaszcza że inne Towarzystwa nastawione są na dość skomplikowaną drogę realizacji polisy. Nie łudźmy się też, że brak możliwości wyliczenia składki dla auta powyżej 3,5 Tony w ogólnych wyszukiwarkach to błąd systemowy czy zwykłe przeoczenie ze strony portalu.


Co wpływa na wysokość składki OC?

Tak jak w przypadku aut osobowych, tak w przypadku aut dostawczych na wysokość składki wpłynie wiek kierowcy, wysokość składek, gdzie auto jest garażowane, a także, w jaki sposób jest użytkowane. Nie wszystkie natomiast Towarzystwa uzależnią wysokość naszej składki od miejsca zamieszkania, Nie zrobi tego Allianz czy PZU. Warta natomiast czynnik ten weźmie również pod uwagę. Z obliczeń wynika, że również w Warcie jest najkorzystniej. Porównując roczne ubezpieczenie OC dla pojazdu Iveco Turbo Daily 40-10 z 1991 roku o pojemności silnika 2,5 Diesel i masie 4,2 Tony, który jest parkowany na ulicy, a jego właścicielem jest 32 – letni kierowca posiadający 60% zniżek to zorientujemy się, że bez znaczenia na miejsce zamieszkania PZU zaoferuje 1690 złotych a Allianz 2890złotych za roczne OC. W przypadku Warty może być to już 751 zł dla mieszkańca województwa podlaskiego, 1030 zł dla mieszkańca województwa łódzkiego bądź 981 zł dla mieszkańca Warszawy.

Na ubezpieczeniu OC dla samochodu dostawczego powyżej 3,5 Tony nie trzeba więc przepłacać, ważne jest tylko byśmy zapukali w odpowiednie drzwi, oszczędzając tym samym swój czas i przede wszystkim pieniądze.Powiązane tematy