Ubezpieczenie samochodu w UK

Polacy kochają Wielką Brytanię. Zwłaszcza za zarobki w brytyjskich Funtach, tanie samochody, dobrą opiekę medyczną. Niestety pogoda i cena ubezpieczenia samochodu, które jest przypisane do osoby, a nie do auta nie są już naszymi faworytami. Nic w tym dziwnego, ponieważ pogoda na Wyspach jest niezwykle wietrzna i deszczowa, a ceny za obowiązkowe Third party są zatrważająco wysokie (często przewyższają cenę auta). Śmiało można powiedzieć, że pogody w UK zmienić się nie da, natomiast na cenę ubezpieczenia Third-party mamy bardzo duży wpływ!


Porównywarka ubezpieczenia Third-party na wyciągnięcie ręki

Koszt ubezpieczenia Third-party w Wielkiej Brytanii może nawet przewyższyć cenę auta. Za ubezpieczenie WV Golfa IV, którego wartość rynkowa to około 1000 GBP, osoba poniżej 30 roku życia może zapłacić nawet 700 GBP! Najskuteczniejszym, bezpłatnym i najszybszym sposobem na wyliczenie najtańszej składki za brytyjskie OC, czyli Third-Party jest skorzystanie z wielu internetowych porównywarek ubezpieczeń. Dzięki porównywarce, nie wychodząc z domu,  można bez problemu otrzymać wycenę ubezpieczenia u przeszło 120 towarzystw ubezpieczeniowych prężnie działających na terenie Wielkiej Brytanii. Co ważne, cena co roku za ubezpieczenie obowiązkowe może się znacznie zmieniać, warto więc wyliczać składkę co roku, aby nie przepłacać niepotrzebnie za obligatoryjne ubezpieczenie Third party.

Jestem nowym kierowcą na Wyspach

Jeśli dopiero przyjechałeś do UK i chcesz kupić samochód, najpierw dowiedz się więcej o warunkach jakie musisz spełnić, aby móc legalnie kupić i ubezpieczyć nowy lub używany pojazd. Wszelkie informacje dla świeżaków na wyspie znajdziecie na polisowo.co.uk - stronie poświęconej sprawdzonym trikom jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu komunikacyjnym, jak kupić i sprzedać samochód, jak zarejestrować bądź wyrejestrować swój pojazd. Cennymi radami będą również jak przestawić się na ruch lewostronny i z jakimi prędkościami możemy się poruszać po drogach, aby nie dostać niepotrzebnego mandatu.

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu komunikacyjnym w UK? Sprawdzone triki

Sprawdzonym sposobem na zaoszczędzenie na polisie komunikacyjnej jest przeniesienie zniżek z polskiego ubezpieczenia OC AC na ubezpieczenie Third-party, lub comprehensive. W ten sposób cena ubezpieczenia w UK za nasz pojazd może zostać obniżona nawet o 70%. Kolejnym sposobem jest zarejestrowanie samochodu w mniejszej miejscowości o małym natężeniu ruchu - tam gdzie jest mniejsze zagęszczenie pojazdów, tam trudniej o wypadek, kolizję. Warto także zdecydować się na wpisanie w ubezpieczenie tylko jednej osoby - każda dodatkowa osoba prowadząca pojazd oznacza dodatkowe ryzyko i podwyższenie ceny polisy Third party. Nowi mieszkańcy wyspy chcąc poruszać się po UK swoimi czterema kółkami powinni także pomyśleć o ukończeniu odpłatnego kursu Pass Plus. To 6-cio godzinne szkolenie pomoże nie tylko w obniżeniu ceny naszego ubezpieczenia ale również zapewni potrzebną wiedzę i doświadczenie w poruszaniu się zgodnie z ruchem lewostronnym. Kurs Pass Plus jest jednorazowy, a korzyści z niższej składki wieczne!

Kolejnym, już opisanym, trikiem jest wyliczenie ceny ubezpieczenia za pośrednictwem sprawdzonej internetowej porównywarki ubezpieczeń w UK. Taki prosty zabieg zapewni dodatkowe upusty na poziomie 10-50% ceny. Warto? Warto!