Kalkulator OC AC

Dotychczas o wysokości rocznej składki za ubezpieczenie obowiązkowe OC oraz/lub AC (AutoCasco) dowiadywaliśmy się z ust agentów ubezpieczeniowych podczas wizyty w jednym z naziemnych biur agencji. Sposób ten nie jest zły, do momentu kiedy wyobrazimy sobie ilość obecnie istniejących na polskim rynku firm ubezpieczeniowych i czas, który musielibyśmy poświęcić na wizyty, przekazywanie danych osobowych, danych dotyczących naszego samochodu lub samochodów oraz przedstawianie dokumentów związanych z historią naszego ubezpieczenia, która bezpośrednio wpływa na wysokość naszej składki.


No dobrze, ale przecież istnieją agencje, które reprezentują wiele firm ubezpieczeniowych. Trudno nie zgodzić się, że jest to bardzo duże udogodnienie, ale w dalszym ciągu rozwiązanie to wymaga od nas podjęcia pewnych kroków, które nie kojarzą nam się zbyt komfortowo i pochłaniają czas zwłaszcza wiedząc, że o ile ubezpieczenie OC jest łatwo wybrać, o tyle polisę AC znacznie trudniej, z racji kosztów oraz bardzo płynnego zakresu świadczeń (AC u jednego ubezpieczyciela nijak się ma do oferty AutoCasco u innego). A co powiedzielibyśmy na to, gdybyśmy otrzymali możliwość wyliczenia składki bez wychodzenia z domu przy wykorzystaniu naszego starego, dobrego komputera czy też tabletu.

Czym są kalkulatory ubezpieczeń?

Kalkulatory ubezpieczeń to narzędzia zamieszczone zwykle na stronach internetowych, które pozwalają w wygodny i szybki sposób na zapoznanie się z ofertą interesujących nas usług danego towarzystwa lub wielu towarzystw jednoczenie. Kalkulatory te działają w oparciu o wpisane przez nas dane oraz dane należące do danej firmy na bazie których wyliczana jest składka dla naszej polisy ubezpieczeniowej.

Kalkulatory na różnych stronach internetowych mogą różnić się zarówno wyglądem, sposobem wprowadzania danych jak i kolejnością wykonywania czynności, aczkolwiek idea i pewne zasady działania są te same. Charakterystycznymi, wymaganymi danymi dla kalkulatorów OC, AC są dane właściciela samochodu, dane dotyczące samochodu, informacje na temat historii i przebiegu ubezpieczeń oraz w jaki sposób i przez kogo będzie wykorzystywany samochód przy nowym ubezpieczeniu. Wprowadzanie danych zwykle podzielone jest tematycznie na kilka etapów, a dane wprowadzane w każdym z nich są zapamiętywane przez kalkulator i mogą być w dowolnej chwili edytowane w celu zmiany czy też poprawy błędów. Co więcej, nawet po wykonanej kalkulacji użytkownik może wrócić do danego etapu, wykonać potrzebne zmiany i wyliczyć na nowo składkę. Możliwość ta daje pewną swobodę, która pozwala na wykonywanie kalkulacji dla różnych wariantów ubezpieczenia. Dobrym przykładem może być wyliczenie składki samego ubezpieczenia OC, a następnie ubezpieczenia obejmującego również AC (AutoCasco), Assistance czy też NNW i dla wszystkich pasażerów samochodu. Narzędzia te zwykle prezentują kilka wariantów ubezpieczeń np. samo OC lub OC z podstawową wersją polisy AC oraz NNW lub OC z pełnym AutoCasco oraz NNW na wyższą kwotę zabezpieczenia. Zwykle mamy możliwość wybrania własnej wersji ubezpieczenia zaznaczając/odznaczając różne parametry.

No dobrze, wykonałem kalkulację, co dalej?

Otóż, po wykonaniu operacji wyliczenia składki OC AC, za pośrednictwem Kalkulatora, zwykle wyświetlane jest podsumowanie wprowadzonych danych, gdzie możemy w zweryfikować poprawność wprowadzonych danych lub wprowadzić szybkie zmiany. Wyświetlana jest oferta z kwotą dotyczącą ubezpieczenia oraz informacje na temat sposobu wykupienia polisy. Na tym etapie dobre kalkulatory oferują też możliwość zapisania wyliczenia oraz danych wprowadzonych przez nas w celu późniejszego powrotu do oferty, możliwość przesłania oferty oraz danych na podany przez nas adres mailowy. Oprócz tego, jeśli jesteśmy od razu zainteresowani zakupem zaoferowanej polisy możemy poprosić poprzez stronę internetową o kontakt drogą telefoniczną w wybranym terminie i porze w celu finalizacji zamówienia. Agent kontaktujący się z nami od razu otrzymuje numer zamówienia i już przed rozmową ma wgląd do naszych danych oraz kalkulacji, dzięki czemu sama finalizacja przebiega bardzo sprawnie.

W jaki sposób zapłacić za polisę zamówioną przez kalkulator OC AC?

W dobie internetu wykonanie płatności nie jest problemem. Oferta otrzymana za pośrednictwem kalkulatora OC jest już faktyczną ofertą wiążącą i możemy za nią zapłacić poprzez szybkie płatności internetowe, które umożliwiają wykonanie przelewu w kilka minut. Szybkie płatności wykonywane są poprzez stronę internetową kalkulatora. Wystarczy, że wybierzemy bank, z którego chcemy wykonać opłatę, zalogujemy się do niego i potwierdzimy chęć wykonania przelewu. Kalkulator automatycznie wypełni kwotę przelewu, tytuł oraz przekieruje nas do naszego banku. Oczywiście, jeśli nie mamy możliwości skorzystania z szybkich płatności, bo np. nie posiadamy konta internetowego, wtedy możemy wykonać samemu przelew metodą tradycyjną poprzez pocztę polską czy też inne placówki umożliwiające tego typu operacje, aczkolwiek sposób te wydłuży cały proces finalizacji zamówienia.

Czym kupując ubezpieczenie przez kalkulator OC AC można kupić na raty?

Większość firm na polskim rynku oferuje zakup ratalny również przy zakupie przez kalkulator oc drogą internetową. W zależności od tego w jaki sposób zdecydujemy się na finalizację zamówienia raty będą dostępne do wyboru na stronie internetowej lub werbalni podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem danego towarzystwa.

Kiedy otrzymam polisę kupioną przez kalkulator?

Zaraz po opłaceniu zamówienia będziemy mogli pobrać i wydrukować zakupioną polisę. Wydruk ten będzie stanowiła polisę i będziemy mogli swobodnie jeździć samochodem. Podczas zamówienia mamy również możliwość wyboru daty rozpoczęcia ubezpieczenia, jeżeli ma to być inny dzień, aniżeli dzień zamówienia.

Jak widzimy kalkulatory OC AC to bardzo wygodne narzędzia pozwalające na wygodny zakup polisy dla naszego samochodu w domowym zaciszy przy użyciu komputera. Oprócz tego narzędzia te wykorzystuje się do porównywania ofert w różnych towarzystwach. Większość towarzystwa posiada takowe narzędzie i udostępnia je dla potencjalnych klientów. Wystarczy wykonać kilka kalkulacji w różnych firmach, porównać ofertę oraz jej zakres i wybrać dla siebie odpowiednie rozwiązanie.