Axa - Kalkulator OC AC

Ubezpieczamy auto w Axa - szybciej z kalkulatorem on line czy na infolinii?

Na swojej stronie internetowej Towarzystwo Ubezpieczeniowe Axa Direct zachęca do skorzystania z kalkulatora polis ubezpieczeniowych, dzięki któremu masz szansę w pięć minut przekonać się, ile zapłacisz za składkę z tytułu OC czy AC, a ponadto uzyskasz dodatkowe rabaty za zakup drogą on line. Takie rozwiązanie przekonuje, zwłaszcza że na infolinii niejednokrotnie na samo połączenie z konsultantem musimy czekać, czasem nawet pół godziny. Czy jednak faktycznie tak sprawnie działa kalkulator AXA? - sprawdzamy.


O Tobie i Twoim samochodzie Axa chce wiedzieć wręcz wszystko.

To, co nas interesuje do podstawowego obliczenia składki, zarówno OC, jak i Autocasco, zawarte jest w pierwszej części kalkulatora AXA – „samochód i kierowcy”, podzielonej dodatkowo na kilka etapów. Na kilka, ponieważ w przypadku TU Axa Direct tych danych wprowadzać będziemy niezwykle dużo, warto więc przygotować wszystkie dokumenty, bo z pewnością nasze obliczanie przeciągnie się jeszcze na kolejne pięć minut... Już na samym wstępie oprócz standardowych danych musimy między innymi zadeklarować ilość przemierzanych kilometrów w danym roku. Na szczęście Axa nie żąda od nas pełnej precyzji, zostawiając nam w szerokich widełkach dość znaczne pole manewru. Musimy też zadeklarować czy w ciągu roku ubezpieczeniowego planujemy wyjazdy za granicę i czy łącznie poza granicami kraju spędzimy więcej niż 8 tygodni. Oprócz tego kierowca w dalszej części formularza musi podać czy ma dzieci poniżej 26 roku życia ( niezależnie od tego czy użytkują one dany pojazd czy nie), a także czy danym samochodem będą przewożone i jak często niepełnoletnie dzieci. Na koniec wymagane jest  wpisanie wykonywanego zawód, a także podanie poprzedniego ubezpieczyciela, wraz z kwotą za ostatnią polisę. Jeśli się dobrze przygotujemy, to mamy szansę, faktycznie wpisać wszystkie dane w pięć, albo sześć minut, jednakże jeśli czegoś zapomnimy i będziemy zmuszeni dłużej poszukać, to niestety po kilku minutach sesja wygasa i wpisywanie należy rozpocząć od samego początku....

Niezależnie czy chcesz tylko OC, dane do AC musisz też podać.

Co również przemawia na niekorzyść tego kalkulatora, to zdecydowanie połączenie szczegółowych informacji, zarówno dla OC, jak i AC w jeden formularz. Nawet jeśli bowiem interesuje nas tylko polisa z tytułu OC, to i tak musimy na przykład podać, gdzie garażujemy w nocy i w jakich miejscowościach (z podaniem dokładnego kodu pocztowego ) w ciągu dnia. Nie ma opcji pominięcia tych informacji, gdyż brak wypełnienia jakiegokolwiek pola, skutkuje odesłaniem nas z powrotem do konkretnej rubryki. A dopiero uzupełnienie wszystkich pól pozwala na obliczanie składki za ubezpieczenie.


Część druga kalkulatora – wybór pakietu

Przedstawienie wariantów cenowych w Axa Direct jest dość standardowe, z podziałem na OC, AC i łączny pakiet OC i AC, a także z ujęciem poszczególnych opcji – jak udział własny, wybór sposobu likwidacji szkody czy uwzględnienia ubezpieczenia w sytuacji kradzieży pojazdu. Wybór poszczególnych opcji wpływa ostatecznie na cenę Auto Casco. Wartość OC jest natomiast stała. Jeśli interesują nas ubezpieczenia dodatkowe, jak NNW, Assistance, czy ubezpieczenie opon, to takie informacje znajdziemy w części trzeciej kalkulatora – wybór opcji dodatkowych. Tutaj też możemy zaznaczyć opcję auta zastępczego czy ubezpieczenie obowiązujące również na terenie Europy. Autocasco, jak i inne dobrowolne ubezpieczenia w Axa Direct możemy konfigurować za pomocą kalkulatora indywidualnie, bądź skorzystać z zestawu przygotowanego przez firmę. Jeśli wybierzemy ten wariant, automat sam zaznaczy za nas poszczególne ubezpieczenia z konkretną kwotą maksymalnego odszkodowania przy powstałej szkodzie. Na koniec decydujemy o sposobie płatności – którą możemy uiścić w całości, bądź rozłożoną na cztery, lub dwie raty.

Obowiązek zakupu OC czy AC w Axa Direct?

Korzystanie z kalkulatora Axa jest dobrowolne i nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji. Możemy bowiem zrezygnować z zakupu składki, bądź dane zapisać sobie na później, aczkolwiek tutaj musimy już podać adres mailowy. Nie oznacza to jednak, że jeśli oferta jest dla nas korzystna i chcemy zdecydować się na usługi Axa Direct, to musimy zamknąć obliczenie i umówić się na spotkanie. Kolejny etap kalkulatora bowiem dotyczy właśnie zakupu drogą on line, gdzie wystarczy potwierdzić swoje dane, by zakup polisy mieć, mówiąc kolokwialnie, z głowy.

Na przebrnięcie pierwszego etapu kalkulatora i wyliczenia składki z pewnością potrzeba więcej jak 5 minut, zwłaszcza jeśli coś pominiemy, a jest to całkiem możliwe przy wyświetleniu wszystkich danych na jednej podstronie. Zaskakująca może być również ilość danych, których do obliczenia standardowego ubezpieczenia w innych towarzystwach jest zdecydowanie mniej. Z drugiej strony za zakup on line otrzymamy od Axa Direct bonus i być może bardzo trafne doprecyzowanie wszystkich warunków ubezpieczenia pozwoli wyliczyć dla nas bardzo atrakcyjną stawkę za polisę.Inne kalkulatory

Kalkulator Generali
Czy zależyci Ci na sprawdzonej firmie ubezpieczeniowej, w której mógłbyś kupić OC, AC dla Twojego samochodu? Generali zaprasza do kalkulacji składki!

Kalkulator Skok
Ogólne informacje na temat stosunkowo nowego ubezpieczyciela na polskim rynku oraz jego oferty w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych. Sprawdź ciekawe zabezpieczenia mi. szyb.

Kalkulator InterRisk
InterRisk to solidne Towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące OC, AC w dobrej cenie. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Zapraszamy do zapoznania się z paroma informacjami o tej firmie.

Kalkulator Warta
TUiR Warta i ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC. Jakie są atuty tej firmy? Dlaczego warto ją wybrać przy zakupie polisy ubezpieczeniowej? Komu najbardziej oferta Warty przypadnie do gustu?